محبوب‌ترین‌ها
آخرین مطالب

توسعه برای موفقیت با BIM 360

Axalta Coating Systems Ltd شرکتی پیشرو و بین المللی در حوزه تامین مواد پوششی است که به توسعه، تولید، تحویل و خدمات مربوط به پوشش های مایع و پودری می پردازد و دفتر مرکزی آن واقع در فیلادلفیا در ایالات متحده آمریکا است. این شرکت با بیش از 150 سال تجربه در صنعت مواد پوششی، راهکارهایی خلاقانه، رنگارنگ و پایدار را به مشتریان خود ارائه می دهد.

ردپای کربنی خود را از ساخت و ساز پاک کنید!

ما 90 درصد وقت خود را در ساختمان هایی می گذرانیم که در آنها زندگی می کنیم، کار می کنیم، درس می خوانیم، سرگرم می شویم، و تولید می کنیم. در سال 2019، دی اکسید کربن ناشی از صنعت غول پیکری که هر روز با آن در تعامل هستیم، یعنی صنعت ساخت و ساز، به بالاترین سطح خود تا کنون رسید که نشان دهنده 38٪ از انتشار دی اکسید کربن مرتبط با انرژی در جهان است.

هشتمین سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه

هشتمین سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه در تاریخ 11 و 12 آبان برگزار شد.
آقای مهندس خیری مدیر عامل ویستا فراز در این رویداد که به صورت مجازی برگزار شده است با موضوع مدیریت هشت بعدی پروژه به ارائه ی مطالب زیر  که مطالب عنوان شده به شرح زیر می باشد :
قبل از هر چیز چند اصطلاح را مرور می کنیم
“پروژه یک تلاش موقت برای رسیدن به یک هدف یکتاست ”
“مدیر پروژه کسی است که فعالیت های پروژه را برای رسیدن به اهداف پروژه با دانش، هنر، مهارت و تکنیک هایی که دارد مدیریت می‌کند . “

تدارکات مبتنی بر BIM یک رویکرد نوآورانه برای تدارکات الکترونیکی در صنعت ساختمان

در چند سال گذشته ، به عنوان پاسخی به نیاز روز افزون و به منظور کاهش ضایعات و بهبود عملکرد ، چندین فناوری نوآورانه در بخش ساخت و ساز پدیدار شد. فن آوری های اطلاعات و ارتباطات جدید (Information and Communication Technologies-ICT) روش های کاری سنتی را به چالش کشیده و در زمینه های تجارت الکترونیکی و مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) تغییرات بسیاری را موجب گردیده است. به تدریج، این فن آوری ها در فرآیندهای ساخت و ساز ادغام شده و چشم انداز سودهای بالقوه را نشان می دهند.

لیست نرم‌افزارهای مورد استفاده در BIM

در مرحله اول، زمانی که ساختار پروژه هنوز شکل نگرفته است، انتخاب ابزار به شدت با الزامات طرف سفارش دهنده با توجه به سطح پیاده سازی بیم مرتبط است. در این مرحله، محیط کاریِ پروژه ای را که اصطلاحا محیط داده های مشترک (CDE) نامیده می شود، باید انتخاب کرد. اگر الزامات ساده باشند، آنگاه محیط داده های مشترک ما می تواند یک درایو بر روی کامپیوتری باشد که متصل به شبکه است، که در آن …

BIM report 2020

دهمین گزارش سالانه BIM (سال 2020)

نظرسنجی ملی BIM سازمان NBS – دهمین سال نظرسنجی صنعت ساخت در مورد استفاده BIM این اطلاعات و آمارها منعکس کننده نظرات بیش از 1000 متخصص صنعت ساخت می باشد. در این گزارش خواهید دید که چگونه استفاده و دیدگاه BIM از سال 2011 تاکنون تغییر کرده است. در سال 2010 به کاوش درباره روشی نوین در صنعت ساخت و ساز، یعنی مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM)، دست زدیم…

To CDE, or not to CDE

با CDE یا بدون CDE مسئله این است!

انتخاب مناسب محیط داده مشترک (CDE) گام اساسی برای اجرای BIM در یک پروژه است. این امر برای دست اندرکاران BIM هنگام انتخاب CDE مناسب برای مشتری یک صنعت مشخص کاملا مشهود است. تعداد ارائه دهندگان CDE در چند سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است و انتخاب درست برای پروژه دشوارتر شده است. آکادمی BIM پیشنهاد کرده است که ارزیابی ریسک انجام شود که …

7 نوآوری که ساخت و ساز فعلی را متحول خواهد کرد

نوآوری در صنعت ساختمان به سرعت در حال پیشرفت است، به طوری که 29 درصد شرکت ها به انجمن ساخت و ساز گزارش می دهند که برای تکمیل وظایف کارگران، مشغول سرمایه گذاری در فن آوری هستند. این سرمایه گذاری ها بسیار موفقیت آمیز هستند. اتاق بازرگانی ایالات متحده می گوید 70 درصد پیمانکاران معتقدند فن آوری های پیشرفته باعث افزایش بهره وری، پیشرفت زمان بندی و افزایش ایمنی می شوند.

بهینه سازی منابع انسانی و الگوی سازگاری مجدد در شرکت ها با استفاده از مدل اطلاعات ساختمان

بهینه سازی منابع انسانی (HR) و انطباق مجدد از اهمیت حیاتی برای شرکتها به منظور حفظ و متعادل نگه داشتن حجم کار هنگام وقایع یا استثنائات غیر منتظره، مانند رسیدن به یک کار جدید برنامه ریزی نشده، برخوردار هستند. در این مقاله ، یک مدل جدید بهینه سازی و بازخوانی HR برای شرکت ها معرفی شده است. این مدل ورودی های مختلفی مانند کارمندان ، فرآیندها ، برنامه کار ، منابع و اطلاعات مکان را در خود ادغام می کند.

سطح توسعه مدل

سطح توسعه مدل در مدل سازی اطلاعات ساختمان

وقتی صحبت از BIM به میان می آید، کلمات بسیاری هستند که باید با آنها آشنا شویم. یکی از این کلمات سطح توسعه مدل یا LOD است. این کلمه، با وجود آنکه نسبتا متداول است، هنوز مایه سوال و سردرگمی بسیاری است. در این برنامه، مفهوم LOD را تشریح خواهیم کرد. ابتدا پیش از آنکه به تعاریف پایه ای سطح توسعه مدل و انواع مختلف نمایش اطلاعات بپردازیم، LOD را معرفی می کنیم.