گفتگو ماهنامه تخصصی پردازش با مدیر عامل مجموعه ویستا فراز مهندس مهدی خیری

مهندس مهدی خیری، مدیرعامل مجموعه “ویستافراز” در گفتگو با ماهنامه تخصصی پردازش ضمن بیان این مطلب به تشریح فعالیت‌های مجموعه پرداخت و گفت: مجموعه ویستافراز که از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرده، درحال‌حاضر تحت دو نام تجاری ویستافراز بام (با ماموریت بازرگانی و تامین تجهیزات) و ویستافراز رایورز (با هدف مهندسی مشاور و مدیریت‌ پروژه) در حال ارائه خدمات مدیریت پروژه، مهندسی و تامین تجهیزات در حوزه‌های صنعت، معدن، نفت، گاز و خصوصا فلزات غیرآهنی است.

۱۴۰۰-۰۶-۲۸

logo redesign
هویت بصری و باز طراحی لوگو

شرکت ویستا فراز در پایان سال 1399 تصمیم به بازطراحی لوگو و همچنین هویت سازمانی برند خود نمود. در نشان جدید شرکت بر آن شدیم تا تفاوت بین مجموعه های ویستا فراز انعکاس بیشتری پیدا کند. همچنین برای هر چه بیشتر نزدیک شدن نشان شرکت با ماهیت فعالیت آن در پروژه های صنعتی و ساختمانی ، تغییراتی در ضخامت، نرمی و فونت آن ایجاد گردید.
لوگو باید بر استراتژی‌های شرکت تاکید داشته باشد و ارزش‌های اصلی کسب و کار را منعکس کند.

۱۴۰۰-۰۳-۰۲

کرونا خوب است اما …

این روزها جهان پر شده از خبرهای مختلف در مورد میهمان ناخوانده جامعه بشری که به اکثر خانه‌ها نفوذ کرده است، فقیر و غنی هم ندارد، جنوب و شمال و خاور و باختر را درمی‌نوردد و کار را به‌جایی رسانده که فلاسفه و صاحب‌نظران گاهی جهان را به دوران پیشاکرونا و پساکرونا تقسیم می‌کنند و در این بین اقتصاد نیز بی‌نصیب نماند از این همه تغییر، بله تغییر.
اگر به اوضاع و احوال جهان پیش از شروع کرونا نگاه کنید و بتوانید اتفاقات بعدی آن را بدون کرونا تصور کنید شاید نتایج به مراتب وحشتناک‌تر از آن چیزی است که …

۱۳۹۹-۰۴-۰۸

تفاهمنامه با Codemill فنلاند

شرکت ویستا فراز و Codemill فنلاند به منظور فروش و توسعه افزونه های نرم افزارهاى Navisworks Revit منعقد شد.Navistools یک باب جدید در کاربرد و کارایی نرم افزار Navisworks می گشاید، به ترتیبی که امکان میدهد بین مدل Navisworks و اطلاعات پروژه و مستندات آن ارتباط مستقیم برقرار شود.
این مدل جامع می تواند در طول فازهای طراحی، ساخت و مدیریت بهره برداری به ذینفعان پروژه تحویل داده شود و یا مورد استفاده مشترک قرار گیرد…

۱۳۹۹-۰۳-۰۶

افتتاح کارخانه آلومینیوم جنوب توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس

مرحله نخست مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با حضور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس در لامرد فارس به بهره‌برداری رسید.مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب مدرنترین کارخانه تولید آلومینیوم اولیه در کشورروز پنجشنبه 4 اردیبهشت به دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و با حضور وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت افتتاح گردید.
درحاشیه این مراسم جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صمت از کارخانه آلومینیوم جنوب بازدید نمود…

۱۳۹۹-۰۲-۰۸

راه اندازی فاز اول بزرگترین واحد تولید آلومینیوم جنوب کشور

فاز اول بزرگ‌ترین واحد تولید آلومینیوم جنوب کشور با حضور مهدی خیری مدیرعامل ویستا فراز و کارکنان این شرکت در تاریخ 26 آذر 98 راه‌اندازی شد؛ این واحد صنعتی به‌ تنهایی ۴۰ درصد آلومینیوم کشور را تولید خواهد کرد.
مراسم راه‌اندازی و شروع عملیات تولید کارخانه احیاء با حضور شهریار طاهرپور مدیرعامل و محمدمهدی مستقیمی نایب رئیس شرکت آلومینیوم جنوب (سالکو) ، همچنین کارکنان شرکت NFC (پیمانکار EPCF) و مدیران و کارکنان شرکت ویستا فراز برگزار شد…

۱۳۹۸-۱۰-۰۱

مدیریت بر پایه BIM راهکاری برای کاستن از خسارت های ناشی از حوادث

سی‌ام دی ماه 95، دقایقی قبل از ساعت 8 صبح، به تمامی ایستگاه‌های آتش‌نشانی تهران در محدوده مرکز شهر، مدیریت اعزام نیرو به چهارراه استانبول ارسال شد.
موضوع حادثه؛ آتش‌سوزی در طبقه دهم ساختمان پلاسکو.
علیرغم تلاش واحدهای آتش‌نشانی، پس از سرایت آتش به طبقات بالاتر، سرانجام این ساختمان در ساعت 11:33 دقیقه فرو ریخت. حال این سوال مطرح می‌شود که سازمان آتش‌نشانی قبل از حادثه به چه میزان از ساختمان و عملکرد آن اطلاعات داشته است…

۱۳۹۸-۰۹-۱۰

برگزاری کارگاه جانبی با موضوع ابر اتاق پروژه

ابر اتاق پروژه به معنی اتاق بزرگی برای هدایت مرکزی پروژه ها متشکل از کارشناسان و مدیران دیسیپلین های مختلف پروژه می باشد.
هدف از این اتاق، ارتقاء یکپارچکی تیمی و همکاری، از همان ابتدای پروژه در جهت موفقیت پروژه ها می باشد.دهه گذشته شاهد حرکتی به سمت روش های ساخت و ساز ناب (Lean Construction) و تحویل یکپارچه پروژه، شامل استفاده گسترده از مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) و نرم افزارهای اشتراک کار در کنار رویکردهای سازمانی نوین مانند “اتاق بزرگ پروژه”، بوده است…

۱۳۹۸-۰۸-۱۸

حضور مدیرعامل شرکت ویستا فراز در اولین نشست تخصصی بیم

اولین نشست تخصصی مدل‌سازی اطلاعات ساختمان با حضور رییس سازمان نظام مهندسی کشور، اعضای شورای شهر تهران، نمایندگان وزرات راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه استان تهران، مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان، دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان، انجمن صنفی مدیریت پروژه، اعضای محترم هیات علمی دانشگاه ها، تعدادی از فعالان بخش خصوصی و جمعی از فعالان حوزه بیم (مهدی خیری مدیرعامل شرکت ویستا فراز) در ساختمان سازمان نظام مهندسی استان تهران، برگزار شد.
مهندس محمد طاهری رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران…

۱۳۹۸-۰۷-۲۹