افتتاح کارخانه آلومینیوم جنوب توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس

مرحله نخست کارخانه آلومینیوم جنوب با حضور رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس در لامرد فارس به بهره‌برداری رسید.

مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب مدرنترین کارخانه تولید آلومینیوم اولیه در کشورروز پنجشنبه 4 اردیبهشت به دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت افتتاح گردید.


کارفرما: شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب
پیمانکار EPCF: شرکت NFC چین
مشاور MC پیمانکار: شرکت ویستا فراز

در حاشیه این مراسم جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صمت از کارخانه آلومینیوم جنوب بازدید نمود و گزارش جامعی از فعالیت بخش های مختلف مجتمع آلومینیوم جنوب توسط جناب آقای دکتر عبداله نژاد مدیر عامل محترم شرکت آلومینیوم جنوب به سمع و نظر ایشان رسید.

جناب آقای دکتر روحانی رئیس محترم جمهور در آیین افتتاح مدرنترین و بزرگ ترین مجتمع آلومینیوم کشور که به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، با تاکید بر نقش برجام در فعال شدن ال سی طرح و راه اندازی آن اظهار نمود: این واحد صنعتی در زمان کوتاه (۴ سال) به تولید رسید که سرمشق بسیار خوبی برای سایر صنایع است.

رئیس جمهوری اظهار داشت: در این زمینه، تلاش بخش خصوصی، شرکت غدیر، ایمیدرو، بانک ها و کنسرسیوم بانکی حائز اهمیت بوده است.

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صمت نیز در مراسم افتتاح مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب اظهار داشت: با احداث کارخانه آلومینیوم جنوب در منطقه صنایع انرژی بر لامرد، شاهد شکل گیری عسلویه معدنی هستیم.

وزیر صمت افزود: ساخت و راه اندازی بزرگ ترین مجتمع آلومینیوم کشور با همت ایمیدرو و سرمایه گذاری غدیر انجام شد و این مجموعه کامل ترین مجتمع آلومینیوم ایران است که تمامی واحدهای جانبی، سیستم مدرن محیط زیست و بندر اختصاصی در پارسیان را در اختیار دارد.

منبع خبر: سایت شرکت مجتمع آلومینیوم جنوب